Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vancouver 2010

27. 2. 2010

Česko – Finsko 0:2

Čeští hokejisté podlehli ve Vancouveru Finům 0:2 a tím skončil hokejový sen o medaile. Růžičkovi se nepodařilo uspět a dovést své svěřence na první pozice, obdobné zklamání vládlo i po mistrovství světa ve Švýcarsku.

První goĺ do české branky dal Hagman až ve třetí třetině ve 14 minutě a další branka přišla v době, kdy Růžička využil dvě minut před koncem power play a toho využil Filppula a krátce poté dává gól do prázdné branky.

Finové se utkají v semifinále s USA, zápas se bude hrát v pátek od 21:00.

 

Sáblíková vybojovala zlato na 5000m

Martina Sáblíková vybojovala zlatou pozici na 5000 m s časem 6:50.91. Je to její třetí medaile z olympijský her ve Vancouveru a z toho druhá zlatá medaile. Je to poprvé co se českému sportovci podařilo vybojovat dvě zlaté medaile na zimních olympijských hrách.

Boj to byl opravdu perný, jelikož její největší rivalka Němka Beckertová, která jela kolo před Sáblíkovou dosáhla vynikajícího času 6:51,39, což je jen o necelé půl sekundy pomalejší než měla Martina Sáblíková. Martina tedy musela při své jízdě překonat rekord dráhy 6:55,73 na této trati v Richmondu, tak si Sáblíková sáhla na dno svých sil.

Třetí bronzovou medeili si vybojovala Kanaďanka Hughesová s výborným časem 6:55,73.

 

Česko – Lotyšsko 3:2

Čeští hokejisté vyhráli zápas s Lotyšskem v prodloužení 3:2 a tak postoupili do čtvrtfinále, ve kterém se utkají s Finskem.

V první třetině byli čeští hokejisté aktivnější a v 6 minutě Rolinek dal Lotyšům první branku a o pět minut později tedy v 11 minutě zvyšuje náskok Fleischmann po přihrávce Krejčího. První třetina byla pro nás velmi úspěšná 2:0.

V druhé třetině dostali Lotyši několik početních výhod, hned na začátku měli dlouho přesilovku pět na tři ale i tak se druhá třetina obešla bez branek.

Ale ani Lotyši se nadali zahanbit a v třetí třetině zvýšil ve 12 minutě Cipulis a tři minuty před koncem vyrovnal Redlihs na 2:2.

V prodloužení se Krejčímu podařilo prostřelit Masalskise a zajistil tím výhru s konečným skóre Česko – Lotyšsko 3:2.

 

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala bronz

Martina Sáblíková se původně vůbec rozhodovala zda má nastoupit v závodě na 1500 m, ale nakonec se rozhodla, že bude na startu spíše jen proto, aby se připravila na středeční závod na 5000 m, který Sáblíkové sedí nejlépe. Předpoklad Martiny Sáblíkové byl ten, že když skončí do 15 místa budě spokojená. Přesto se však umístila na vítězné třetí pozici. Její soupeřkou byla Kanaďanka Brittany Schussler, která nakonec skončila daleko za Sáblíkovou. Vítězný čas první Ireen Wust byl 1:56.89o, druhá Kristina Groves měla čas o 0,25 sekundy pomalejší a Martina Sáblíková byla oproti Wustové o sekundu pomalejší.

V závodě byla i další svěřenkyně Petra Nováka Karolína Erbanová, která je specializovaná na 1500 m. Erbanové se však moc nedařilo, začátek závodu se jí vydařil ale ke konci nešikovně škobrtla a sice udržela rovnováhu, ale již nedokázala dostatečně zrychlit a udržet tak tempo. Karolína Erbanová nakonec skončila na 25. místě s časem 2:02.01.

 

Česko – Rusko 2:4

Česká hokejová reprezentace prohrála poslední zápas základní skupiny B s Ruskem v poměru 2:4 a nyní je čeká úterní zápas s Lotyšskem, potom v případě výhry nad Lotyšskem bude potřeba vyhrát další zápas s Finskem, který by mohl znamenat postup do semifinále.

V první třetině byli aktivnější rusové, kteří neustále dotírali na Vokouna, který úspěšně držel nulu až do 16 minuty kdy Vokouna při ruské přesilovce prostřelil Malkin, ale těsně před koncem třetiny vyrovnal Plekanec. První třetiny zůstala nerozhoná 1:1.

Ve druhé třetině se zdáli být čeští reprezentanti odhodlanější, ale i tak se Rusové nevzdávali a dokázal to v 15 minutě  Kozlov, který nedal Vokounovi šanci a tak na sklonku druhé třetiny vedli Rusové 2:1.

Poslední třetina začala pro naše hokejisty spatně  v druhé minutě opět Malkin prostřelil Vokouna  a Rusové tímto zvýšili na 3:1. Ke konci třetiny potom snížil Michálek ruské vedení na 3:2. Těsně před konce při power play dal poslední gól do české branky Dacjuk, Česko – Rusko 2:4.

 

Česko – Lotyšsko 5:2

Česká hokejová reprezentace v noci z pátku na sobotu porazili v dalším olympijském zápase Lotyšsko v poměru 5:2 a k postupu do čtvrtfinále stačí reprezentaci získat jeden bod v zápasu, který se uskuteční hned v neděli a tentokrát proti Rusku.

Hned v první třetině se zdálo, že je rozhodnuto když ve třetí minutě Lotyšsko dostává gól od Krejčího a další na sebe nenechala dlouho čekat, kterou dává Plekanec. Při české přesilovce už v páté minutě se ujímá puku Jágr a dává již třetí gól a reprezentace vedla již na začátku první třetiny 3:0.

V druhé třetině se představil Tomáš Kaberle, který dal gól po přihrávce Eliáše, ale ani Lotyši se nechtěli nechat zahanbit a tak Sotnieks překonal Vokouna na konči české přesilovky a hned na to při lotyšské přesilovce dává gól Ankipans na konci druhé třetiny je stav 4:2.

Třetí třetina se nesla v atmosféře napětí ale do doby než přišla pátá střela Eliáše, kterou dal do prázdné branky soupeře při české přesilovce.  Právě tento gól dal poslední ránu Lotyšům.

Zdroj: www.zoh2010.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jsem snad ve škole?

(sám nevim, 28. 2. 2010 18:51)

dobrej souhrn