Jdi na obsah Jdi na menu
 


NHL v Praze

3. 10. 2008

 

NHL v Praze vyjde na sto milionů korun

Fotbalové šílenství pro tuzemské fanoušky pomalu končí a Česko se tak začíná připravovat na letní olympiádu. Po ní ale přijde jedna z největších sportovních akcí přímo v Praze - zahajovací zápas kanadsko-americké NHL v O2 Areně. "Cirkus", při kterém firma Česká sportovní do Prahy přiveze nejlepší hokejisty kanadsko-americké ligy snad i v čele s Jaromírem Jágrem, vyjde na sto milionů korun. A téměř veškeré náklady již pokryli tuzemští fanoušci na vstupném.

"Hala je prakticky vyprodaná, zbývají jen železné rezervy v řádu stovek. Češi už nyní utratili za vstupenky desítky milionů korun," říká Miroslav Černošek z České sportovní, která říjnový zápas mezi "newyorskými jezdci" a Tampou pořádá.

Vyprodáno v okamžiku

První várka vstupenek v ceně od devatenácti set do téměř třinácti tisíc korun byla k dispozici zhruba třicet hodin a byla vyprodána téměř okamžitě. A to bylo pro každého zájemce k dispozici maximálně pět kusů. Druhá várka lístků se k fanouškům sice dostane až během léta, ale Česká sportovní má už nyní o úspěchu jasno. "Celá akce bude pro nás znamenat obchodní výsledek v černých číslech," dodává Černošek.

Česká sportovní šla přitom do celého rizika sama, a tedy i sama v Česku inkasuje zisk. Platí však veškeré náklady na organizaci utkání, nájem arény, dopravu, ubytování i bezpečnost.

"Nejvyšší položka jsou náklady spojené s nájmem a provozem O2 arény a úhrada ztráty nákladů obou týmů, což je reklama, televizní práva či diváci," dodává Černošek. Veškeré náklady firma hradila vstupenkami na zápas.

Hvězdy za miliony

Sice ještě není finálně rozhodnuto, jak sem hokejisté NHL dorazí, ale i náklady na dopravu se budou počítat v osmimístných sumách. Bydlení je pak zajištěno v hotelech Intercontinental a Marriot. "Náklady budou v řádu milionů," dodává Černošek.

Česká sportovní přitom rozhodně nepořádá první akci. Jak se však její vedení shoduje, dovézt do Prahy "kolotoč" NHL bylo náročnější než připravit hokej v hokejové hale či plážový volejbal na tenisovém kurtu.

Obrazek

 

 

6.gif(1 kb)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář