Jdi na obsah Jdi na menu
 


Japonsko, země vycházejícího slunce

26. 9. 2008

JAPONSKO

pagoda chrámu je prastarou dominantou Japonska

Přesto že se Japonsko stalo během 20. století nedílnou součástí "západní" civilizace a zařadilo se dokonce mezi země s nejrozvinutější ekonomikou, životním stylem a myšlením zůstávají Japonci i nadále v mnoha směrech ve svém vlastním tradičním světě. Není divu, že i dnes v době informací zůstává mnoho věcí jenž jsou pro nás nejaponce záhadou obestřenou exotickými tradicemi. Rádi bychom, aby na těchto stránkách čtenář našel potřebné informace spojené s jeho zájmem. Jsou zde informace o japonských dějinách, kulturních tradicích, životním stylu v historii a současnosti, jazyku a mnoho dalšího.

 © Skydancer - Japonská zahrada, www.skydancers.com/japan/14koyasan2.html

Doufám, že každý občan se bude radovat ze svazků s ostatními a že si lidé navzájem pomohou ve snaze dosáhnout lepší budoucnosti pro všechny. Věřím, že překonáme-li obtíže, s nimiž se každý z nás potýká, vybudujeme zdravější a duchovně bohatší společnost."

 

 

 

Japonská bojová umění - Budo a Bujutsu

Bojová umění jsou také národním klenotem Japonska, o které je veliký zájem po celém světě. Jistě, nejenom Japonci mají svá tradiční bojová umění.

Yamabushi

Bujutsu byla vytvořena ve feudálním Japonsku v období válek jako prostředek k získání moci, ale i k osobní ochraně. Sloužilo především k ochraně vlastního života, ale i majetku. Dalo by se říci, že bujutsu výhradně sloužila k zabití nepřítele. Není to ale úplná pravda, ale to je věc diskuze.

I zde byla důležitá určitá filozofie, kodex atd. Nicméně je důležité, aby si studenti bojových umění uvědomili, že bojová umění vznikla právě jako prostředek obrany nebo útoku. V Bojových uměních totiž nešlo jen o sílu fyzickou, ale i duševní. Poznání sebe sama. Mnoho moderních budo mluví o cíli, který je v dosažení naprosté harmonie těla a duše člověka.

Bojová umění

Aikido

Ba jutsu

Batto jutsu

Bujinkan Dojo

Jodo

Jo jutsu

Judo

Ju jutsu

Jutte jutsu

Hanbo jutsu

Hojo jutsu

Iaido

Karate do

Kendo

Ken jutsu

Kyudo

Kobudo

Naginata do

Ninjutsu

Nippon kempo

So jutsu

Shorinji kempo

Sumo

Shuriken jutsu

Taido

Pokračování příště

O některých napíšu jen co o nich něco seženu !

6.gif(1 kb)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář